Festival Cirkul´ART po dvoch rokoch opäť na scéne! Divákom ponúkne až 79 predstavení

1537

Po dvoch nerealizovaných ročníkoch bude festival nového cirkusu a divadla znova v krásnom prostredí Kaštieľskeho parku malebného mestečka Stupava, kde vznikne čarovná atmosféra cirkusových šapitó a lietajúcich akrobatov od výmyslu sveta.

Posledný májový víkend bude plný divadla, nového cirkusu a živého súčasného umenia. Pozýva malých i veľkých zabaviť sa 27.-28.-29. mája 2022 v pestrej cirkusovej záhrade.

Malé mesto pri Bratislave sa stáva hlavným mestom nového cirkusu a divadla

„Festival je jedinečný svojho druhu, tento rok ponúkne divákom až 79 predstavení počas jedného víkendu. Diváci sa môžu tešiť na vysokú hrazdu, vzdušné akrobatické šou s množstvom cirkusových prekvapení. Špičkový program svetovej úrovne bude vo veľkom šapitó. Prídu umelci zo vzdialených krajín ako USA, Argentína, Čile, Izrael ale aj unikátne inscenácie z Nemecka, Švédska, Fínska, Belgicka – čakajú nás neopakovateľné umelecké zážitky,“ vysvetľuje Pavol Kelley, riaditeľ festivalu a dodáva, že väčšina predstavení má slovenskú premiéru a sú na Slovensku po prvý krát.

Clown svetovej triedy Peter Shub (USA) hviezda Cirque du Soleil, okrem iného ocenený na International Circus Festival of Monte Carlo v máji na Festivale Cirkul´ART nebude chýbať.

Žijú v maringotkách a postavia si svoje vlastné kabaretné šapitó. Cirkus Ronaldo. Siedma generácia slávnej cirkusovej rodiny z Belgicka. Cabaret du noveau cirque – ich show SWING to je  veľký zmysel pre eleganciu, humor a dynamické cirkusové žánre. Swingová hudba, dych berúce akrobatické kúsky, spev a tanec. Budete tak blízko umelcov ako nikdy predtým. Ich autentickosť a úprimnosť sa vás dotkne viac ako predpokladáte. Piati mladí umelci vás očaria noblesou, hravosťou, kumštom a zábavou na vysokej úrovni v neopakovateľnej atmosfére cirkusového kabaretu.

Pre malých i veľkých – zábava pre celé rodiny

Ambasádorom tohto ročníka je skvelý divadelný a televízny herec Milan Ondrík. V krásnom kaštieľskom parku bude lietať 6 metrová nadrozmerná bábka, povrazochodec bude chodiť v korunách stromov ale aj cez jazero. Nebude chýbať množstvo sprievodného programu – chodúľové divadlá, akrobati, divadelníci, moderní klauni, vzdušné konštrukcie, cirkusové šapitó s hlavným top programom, bábkové divadlá, worshopy a tvorivé tréningové zóny, kde si malí a veľkí môžu pod taktovkou lektorov vyskúšať chodenie po lane a iné aktivity.  

„Najväčšou hviezdou je bude objav škandinávskej novocirkusovej scény Arctic Ensemble s nedávno premiérovaným predstavením Kickstart. Diváci môžu zažiť Pre obrovský divácky záujem reprízujeme slovenský nový cirkus Younák s medzinárodným obsadením. Na Cirkul´ART tiež prichádza legenda českého divadla – Divadlo Husa na Provázku a odohrá predstavenie pre rodiny a deti Cirkus Abrafrk. Návštevníci sa môžu tešiť na 79 predstavení od piatka do nedele. Vstupné je Family Friendly 9,- eur dospelí a 5,- eur deti – pozor za 3 dni – teda na celý víkend. Vstup do Kaštieľskeho parku je pre pre deti do 3 rokov je zadarmo“ dodáva Kelley.

O Cirkul‘arte

Festival nového cirkusu Cirkul’art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých umeleckých produkcií so zameraním na súčasné divadlo a moderný cirkus. Je jediným a unikátnym podujatím svojho druhu na Slovensku a jeho cieľom je kvalitný inšpiratívny program v stredoeurópskej premiére a rôznych kútov sveta. Nový cirkus patrí k najmladším žánrom javiskového umenia a stal sa moderným fenoménom reflektujúcim súčasné výrazové prostriedky. Pre nový cirkus je charakteristická naratívna forma rozprávania príbehu prostredníctvom cirkusantských zručností, ktorými vyjadruje metafory, príbehy, témy, divadelné obrazy či dejovú líniu.

Partnerom Cirkul’artu je aj Bratislavský samosprávny kraj.