Gaudeamus navštívil Slovenskú národnú galériu. Pozreli si tvorbu výtvarníka Marcela Mališa  a výstavu Kornela a Nade Földváriovcov

627

Župné zariadenie Gaudeamus-ZKR opäť navštívilo Slovenskú národnú galériu a spoločne sa zamysleli nad autorskou replikou strateného diela – VďakyZdanie československého ľudu. Maliar ho maľoval pol roka priamo pred zrakmi verejnosti v galérii. Gaudeamus už dlhodobo spolupracuje so SNG a pre klientov sú tam pripravované interaktívne prehliadky výtvarných diel, diskusné aktivity aj samotné výtvarné činnosti. „Našim prijímateľom sa tam veľmi páči, je to kultúrnym obohatením pre ich život a zároveň nadväzujú kontakt s novými ľuďmi,“ priblížila liečebná pedagogička zariadenia Marta Kabová. Bol to priestor kladenia otázok a hľadania odpovedí. Okrem interaktívnej výstavy navštívili klienti aj dielňu, vyskúšali si prácu s rydlom a vytvárali pestré odtlačky.

Slovenská národná galéria si pripravila pre klientov Gaudeamusu aj skvelú interaktívnu prehliadku výstavy Kornela Földváriho. „Vyskúšali sme si prácu so slovom, ocitli sa na alternatívnej ANTIvýstave, diskutovali o hre so SLOVOM, tvorili umelecké dielo a spoznali nové zaujímavé umelecké techniky,“ dodala.