Herec a riaditeľ divadla Astorka Vlado Černý oslavuje narodeniny

1824

V pondelok 21. júna oslávil svoje sedemdesiate narodeniny známy herec a od roku 1995 riaditeľ Divadla Astorka Korzo’90 Vlado Černý.

Vlado Černý ukončil v roku 1976 štúdium herectva na VŠMU. V rokoch 1974 až 1981 bol členom Poetického súboru Novej scény, neskôr pôsobil v Činohre Novej scény, ale okrem divadla sa aktívne venoval napríklad aj športu. Pre župu je najvýznamnejší rok 1990, kedy sa stal zakladajúcim členom súboru nášho župného divadla Astorka Korzo’90. Divadlo vedie aj dnes a v mnohých predstaveniach sám stvárňuje zaujímavé charakterové postavy.

Astorka v roku 2020 oslávila 30-te výročie a pri tej príležitosti dostala nový a mimoriadne krásny priestor v bývalej vínnej pivnici na Mickiewiczovej. Aj za to, že dostala Bratislava nové divadlo, vďačíme Vladovi Černému. K jeho jubileu srdečne blahoželáme a prajeme veľa humoru, pekných úloh a zdravia. ŽIVIJÓ!

Ako pocta legendárnemu Divadlu na Korze, vznikol v priestoroch bývalej vínnej pivnice na Mickiewiczovej ulici č. 2 nový umelecký multifunkčný scénický priestor s názvom Štúdio A2 – Nové župné divadlo.