Hraničné kontroly sa zmierňujú

826

Na základe vývoja bezpečnostnej a epidemickej situácie na území Slovenskej republiky a v susedných štátoch bude Polícia Slovenskej republiky aj naďalej zmierňovať náhodné kontroly dodržiavania karanténnych povinností po vstupe na územie Slovenskej republiky cez vnútorné hranice.

Napriek tomu budú na bývalých hraničných priechodoch vykonávané sporadicky aj krátkodobé cielené kontroly dodržiavania protipandemických opatrení. Od utorka 8.júna sa zmierni intenzita vykonávania preventívno-bezpečnostných kontrol na zamedzenie šírenia ochorenia Covid-19 po vstupe na územie Slovenskej republiky a cestovného semaforu na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou. Rovnako to platí aj na medzinárodných letiskách. Aj napriek tomu sú osoby povinné dodržiavať platné opatrenia ustanovené vyhláškou ÚVZ SR.

Slovenská republika už od utorka nebude obmedzovať vstup osôb cez malé cestné priechody a iné turistické cesty z Poľska a Česka. Obmedzenia ostávajú na hraniciach s Maďarskom, nakoľko z maďarskej strany došlo oproti predchádzajúcemu obdobiu iba k otvoreniu hraničného priechodu Tachty – Cered v čase od 7:00 – 9:00 a 16:00 – 18:00.

Podmienky vstupu do iných štátov nájdete TU.

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR