Na bratislavských zastávkach pribudlo 124 elektronických tabúľ

1219

Dopravný podnik Bratislava úspešne dokončil najväčší projekt inštalácie zastávkových informačných tabúľ. Po celom meste osadil až 124 elektronických tabúľ na 118 zastávkach. Cestujúci tak získajú detailný prehľad o príchodoch spojov.

Informačné tabule zobrazujú najbližšie príchody spojov a v spodnom riadku aktuality z dispečingu o výlukách a ďalších zmenách v MHD. Najviac tabúľ pribudlo v Ružinove (30) a v Petržalke (27).

Podľa množstva liniek na zastávke DPB osadil 8- riadkovú, 6- riadkovú alebo 4- riadkovú tabuľu. Všetky stĺpy sú pripravené aj na možné budúce zmeny v MHD – v prípade potreby osadenie väčšej a ťažšej tabule. Disponujú aj audiosystémom, prostredníctvom ktorého môže ľuďom na zastávke oznámiť mimoriadnu udalosť aj samotný dispečer. Samozrejmosťou je kamerový systém, ktorý má v správe mestská polícia a už neraz pomohol s riešením rôznych incidentov.

„Nové elektronické informačné tabule pribúdali doteraz v meste vo veľmi malom počte, o to viac som hrdý, že sme úspešne dokončili najväčší projekt inštalácie tabúľ. Na 118 zastávkach budú cestujúci presne vedieť, ako dlho budú čakať na ich spoj a v prípade mimoriadnych udalostí budú o všetkom včas informovaní bez toho, aby museli hľadať informácie na internete. Verím, že aj vďaka tejto novinke bude cestovanie bratislavskou MHD opäť o čosi komfortnejšie,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

Pri projekte DPB intenzívne komunikoval s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska, keďže elektronické informačné tabule sú veľkou pomocou práve pre túto skupinu obyvateľov. Po stlačení príslušného tlačidla na svojom ovládači si vypočujú hlásenie celého obsahu, ktorý tabuľa aktuálne zobrazuje.

Tabule pribudli najmä na autobusových a trolejbusových zastávkach. Električkové zastávky budú riešené komplexne, v rámci modernizácií električkových radiál. Počas stavebných prác sa totiž zrekonštruujú aj zastávky a následne aj na nich pribudnú nové informačné tabule.

Zdroj: TS DPB

.