Informácie o prerušení prevádzky inštitúcií

5046

Bratislavský samosprávny kraj v súvislosti s aktuálnou situáciou kvôli potvrdeným prípadom koronavírusu prijal sériu preventívnych opatrení, ktoré by mali pomôcť znížiť riziko prenosu koronavírusu. Týka sa to napríklad prerušenia vyučovania na stredných školách, zákazu návštev v zariadeniach sociálnych služieb či zrušenia kultúrnych podujatí.

“Preventívnym opatreniam venujeme maximálnu pozornosť a snažíme sa nenechávať nič na náhodu. Súčasťou opatrení župy je aj čo najlepšia informovanosť obyvateľov. Vzhľadom na to, že Úrad BSK priebežne dostáva informácie o dočasnom pozastavení prevádzky rôznych inštitúcií ako sú napríklad školy, ambulancie, či kultúrne zariadenia v kraji, rozhodli sme sa obyvateľom poskytovať aktuálne informácie na jednom mieste. Tie môžu rodičia, žiaci alebo pacienti i ostatná verejnosť nájsť na stránke https://bratislavskykraj.sk/zatvorene-institucie/,” informoval Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

BSK zároveň žiada všetkých prevádzkovateľov, aby priebežne informovali Úrad BSK o zatvorení či dočasnom prerušení svojej prevádzky.

Všetky zatvorené inštitúcie nájdete v aktualizovanej sekcií po kliknutí sem – https://bratislavskykraj.sk/zatvorene-institucie/