Jedinečný projekt v Bratislavskom bábkovom divadle

996

Aj v časoch prísnych pandemických opatrení Bratislavské bábkové divadlo v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pripravilo pre návštevníkov výnimočný projekt.

Prostredníctvom autorskej tvorby vytvoril umelecký súbor Bratislavského bábkového divadla netradičné a inovatívne predstavenie pod názvom Záhrada nikdy nespí, ktoré verejnosti uvedie v rámci podujatia Noc divadiel v sobotu 21. 11. 2020 o 18:00 v divadelnej záhrade na Škultétyho 5.

Predstavenie bude výnimočné a situované do exteriéru  priamo v divadelnej záhrade. Detskí diváci tu po zotmení môžu odhaliť fascinujúci život nočných tvorov v trse trávy, korune stromu, či kôpke hliny. Putovanie otvorenou záhradou za svetla bateriek bude prísľubom nielen nevšedného zážitku, ale aj pokusom o vytvorenie bezpečného prostredia na čerstvom vzduchu. Na premiéru nového projektu divadlo nadviaže cyklom krátkych dokumentárnych filmov, ktoré priblížia verejnosti zákulisie  a postupy vzniku tohto predstavenia. Diváci v piatich dieloch zistia, ako vyzerá cesta od prvého nápadu po hotové dielo a ako spolupracujú herci, režisér, dramaturg a scénograf. Videá budú postupne uverejňované na Facebook stránke divadla a webovej stránke www.babkovedivadlo.sk.

Bratislavské bábkové divadlo sa tak za zatvorenými bránami rozhodlo tvorivo reagovať na súčasnú pandemickú situáciu a hľadať nové formy diváckeho zážitku, od inscenácie v divadelnej záhrade až po cyklus videí, ktoré divákom predstavia povolanie a život umelca. Pre aktuálnu situáciu a špecifickosť predstavenia je kapacita na Noc divadiel obmedzená na max. 50 ľudí s povinnosťou rezervácie miesta na adrese prevadzka@babkovedivadlo.sk.

Vstupné bude bezplatné.

Tvorivý tím:

Režijná a dramaturgická spolupráca: Katarína Aulitisová, Peter Galdík
Bábky: Martina Fintorová
Hudobná spolupráca: Martin Geišberg

Účinkujú: Anna Čonková, Miriam Kalinková, Jaroslava Hupková, Margaréta Nosáľová, Miroslava Dudková, Lukáš Tandara, Ľubomír Piktor, Róbert Laurinec, Michal Adam, Peter Pavlík a.h.