Končíš základku? Príď si vybrať superškolu do NIVY centra

8428
Župné školy v roku 2019.
Župné školy v roku 2019.

Vyše 50 škôl na jednom mieste. Deň župných škôl organizujeme už desiatykrát a tento ročník bude špeciálny. V piatok 8. októbra vás pozývame do novootvoreného NIVY centra.

Podávanie prihlášok na stredné školy sa blíži, a preto ponúkame žiakom aj rodičom možnosť spoznať takmer všetky stredné školy v regióne na jednom mieste a uľahčiť im výber budúceho povolania či smerovania vzdelávania. Môžete sa porozprávať so študentmi aj pedagógmi.

Deň župných škôl prebieha v piatok 08. 10. 2021 na druhom poschodí obchodno-nákupného centra Nivy. Predstaví sa viac, ako päťdesiat stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja. Tešíme sa na vás od 09:00 hod do 17:00 hod.

„Priamo pod župou je 54 stredných škôl, ktoré navštevujú tisíce mladých ľudí. Pred tromi rokmi sme začali s reformami a dnes vidieť výsledky. O župné školy vzrástol za posledné tri roky záujem o 34 %. Pustili sme sa do rekonštrukcií budov a zveľadenia areálov, otvorili sme desiatky nových odborov, zlepšili podmienky pedagógom, zatraktívnili odborné školstvo, rozbehli sme duálne vzdelávanie a podporili veľa dobrých nápadov samotných študentov,“ hovorí župan Juraj Droba.

Predstavia sa vám gymnáziá aj odborné školy. „Remeslo má zlaté dno. Doslova. Šikovný remeselník môže mať násobne vyšší plat, ako absolvent univerzity, ktorá ročne chŕli stovky podobne zameraných ľudí. Netreba dieťa za každú cenu dávať na gymnázium. Aj z odbornej školy sa dá ísť na vysokú.“ A naše odborné školy sú každým rokom atraktívnejšie!

Toto je len niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí ísť študovať na župné školy:

  • Budovy neustále modernizujeme a skrášľujeme, pristavujeme a opravujeme.
  • Pribúdajú bilingválne triedy.
  • Podporujeme zapájanie študentov do medzinárodných programov, projektov a súťaží.
  • Odbory na župných školách kopírujú slovenský trh práce.
  • Podporujeme a rozvíjame duálne vzdelávanie. Častokrát majú naši absolventi zamestnanie dohodnuté skôr, ak v ruke vysvedčenie či výučný list.
  • Budujeme centrá odborného vzdelávania a prípravy, teda zázemie, kde sa môžu študenti venovať odborným predmetom.
  • Mladí ľudia majú možnosť rozvíjať svoju osobnosť, kreativitu, podporujeme ich dobré nápady.

Stiahnite si BROŽÚRU 54 ŽUPNÝCH ŠKÔL.

Študenti sa každý rok prezentujú veľmi kreatívne a ich stánky je radosť navštíviť. Pozrite si fotografie z minulých ročníkov: