Korzo Horský park je projektom roka 2020

1108

V jednej z najnavštevovanejších lokalít Starého Mesta a vlastne celej Bratislavy upokojil dopravu a vrátil bezpečnosť chodcom. Projekt Korzo Horský park získal cenu Projekt roka 2020, ktorú udeľuje neinvestičný staromestský Fond architekta Weinwurma. Cenu dostal iniciátor myšlienky a zakladateľ občianskej iniciatívy Korzo Horský park Milan Schnorrer a tiež občianske združenie OZ Hrad- Slavín.

Korzo Horský park vzniklo 1. júla 2020 – vďaka spolupráci obyvateľov zóny, OZ Hrad – Slavín, Mestskej časti Staré Mesto a Hlavného mesta SR Bratislava. Vytvorením obytnej zóny na uliciach v tesnom susedstve Horského parku – Nekrasovovej, Lesnej a Novosvetskej – sa maximálna povolená rýchlosť znížila na 20 km/h a zároveň platí zákaz státia, čo znamená, že sa na týchto troch uliciach nedá parkovať. Prirodzeným spojením s Hlbokou cestou a samotným Horským parkom sa vytvorila najväčšia prírodná „pešia zóna“ v Starom Meste.

„Nebola to jednoduchá cesta. Pomohli nám však obyvatelia, aktivisti, občianske združenia, aj poslanci. Horský park nie je od slova parkovanie, hoci to tam dlho tak vyzeralo. Napriek petícii za vrátenie parkovania k Horárni sme územie a samotný projekt ubránili, a do spomínanej oblasti autá nepustili. Je to správne rozhodnutie hodné modernej spoločnosti,“ verí starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Zdroj: Staré Mesto; Foto: Desana Dudášová, Barbora Jančárová