Minulý víkend sme zaočkovali rekordných 8000 ľudí. A pokračujeme!

1101

Očkujeme rýchlo, spravodlivo a v dobrej nálade. V dvoch župných centrách sme minulý víkend zaočkovali až 8 tisíc ľudí.

Očkovanie sme si najskôr vyskúšali v menších priestoroch župnej polikliniky v Karlovej Vsi. Nastavili sme si procesy do najmenších detailov, a preto sme ich ľahko preniesli do nového Veľkokapacitného očkovacieho centra na Tehelnom poli. Očkujeme rýchlo, v peknom a dôstojnom prostredí a veselej atmosfére. Minulý víkend sa nám podarilo zaočkovať až 8 tisíc obyvateľov kraja a kapacity dokážeme zdvojnásobiť, ak budeme mať dostatok vakcín. Tento víkend sme začali očkovať už v piatok popoludní a za poldeň pribudlo 1607 zaočkovaných.

„Tak, ako klauni z OZ-ka Červený nos prinášajú smiech do nemocníc, zlepšujú náladu aj v našom očkovacom centre. Chceli sme podporiť pocit, že očkovanie je cesta k normálnemu životu, a preto by malo byť príjemnou a nie stresujúcou udalosťou. Drvivá väčšina ľudí od nás odchádza s úsmevom a na župu aj na mňa sa asi nikdy nesypalo toľko pozitívnych reakcií, ako teraz na chod nášho Veľkokapacitného očkovacieho centra,“ uviedol po minulom víkende predseda BSK Juraj Droba.

Klauni z OZ Červený nos a zľava lekár kraja Tomáš Szalay a župan Juraj Droba.

„Som pyšný na náš tím, pretože okrem perfektného chodu dvoch župných očkovacích centier dokážeme meniť veci k lepšiemu pre celé Slovensko. Upozorňujeme napríklad na rôzne nedostatky registrácie a Ministerstvo zdravotníctva SR na niektoré naše podnety už zareagovalo a zmenilo ich. Tešíme sa na vás aj tento víkend. Očkovať sme začali už v piatok a ťaháme do nedele do 20. večer,“ dodal župan.

„Očkovanie je cestou k slobode“

Pýtali sme sa lekárov v našom Veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne, ako vnímajú očkovanie, či sú všetky vakcíny rovnako dobré a čo robiť, aby sme zmiernili vedľajšie príznaky. Pozrite si naše video.