Tri šteniatka z Karanténnej stanice v Malackách hľadajú domov!

908

Tri šteniatka Bary, Beky a Babeta prišli k do karanténnej stanice v Malackách v hroznom stave! Všetkým trčali kosti a mali veľmi nafúknuté brušká, hlavne malá Beky je kosť a koža. Sú ešte trochu vystrašené, hlavne najväčšia fenka Babetka. Za jedlom sa priam bijú, keďže jej veľa zjavne nebolo.

„Veríme že si nájdu domov, kde sa dajú dokopy. Najskôr však hľadáme dočasku, možnosť rezervácie na adopciu, keďže sú ešte v 90 dňovej karanténnej lehote.“ napísala Karanténna stanica na sociálnej sieti.

Bary. Bary je telom maličký ale inak veľký ochranár sestričiek, smejko na krátkych nohách.
Bary a Babeta

Predtým než napíšete si pozorne prečítajte čo od záujemcov stanica očakáva:

  • Psa do Dočasnej opatery dáva stanica len ľudom dospelým a s vyhovujúcimi podmienkami.
  • Dočasná opatera by mala mať možnosť mať psíka u seba do doby najmenej troch mesiacov. Človek si musí byť vedomý že na psa bude mať dostatok času.
  • Jediný veterinár u ktorého mame otvorený účet je v Malackách, iného veterinára nemá možnosť preplatiť. To znamená že očkovanie, prípadne akútny stav treba riešiť len u vybraného veterinára a tým pádom mať možnosť sa k nemu dostať, keď je treba.
  • Treba komunikovať s karanténnou stanicou. Ak sa psíka rozhodnete si nechať (dočaskár ma prednostné právo na adopciu), pri zmene zdravotného stavu zvieraťa a podobne. Je dobré raz do týždňa dať vedieť ako sa psík má, poslať fotky pripadne video, opis čo sa psík naučil, zažil.
  • Ak máte záujem poskytnúť dočasnú opateru píšte na mail ksmalacky@gmail.com. Napíšte o sebe a o vašich domácich podmienkach čo najviac.
Babetka je vystrašená a jemná. Najväčšia zo súrodencov. Potrebuje sa dať do poriadku a zistiť že jej nik neublíži.
Beky. Malá veľmi podvyživená fenočka. 
Babetka
Bary. Bary je telom maličký ale inak veľký ochranár sestričiek.

Šteniatka sú čipované a majú za sebou prvé očkovanie.

Zdroj: Karanténna stanica Malacky