Kraj nariadil kvôli koronavírusu prerušiť vyučovanie na dvoch ďalších stredných školách

11078

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako zriaďovateľ Gymnázia v Malackách nariadil v týždni od 9.3.2020 do 15.3.2020 prerušenie vyučovania. Udialo sa tak na základe záverov zo zasadnutia krízového štábu mesta Malacky, ktorý prijal opatrenia na zabránenie šírenia nákazy novým koronavirusom.

Ďalšou školou, kde BSK nariadil prerušenie vyučovania, je Stredná odborná škola pedagogická na Bullovej ulici v Bratislave. Podnetom na tento krok bol aj fakt, že relatívne vysoký počet žiakov školy pochádza z okresu Malacky, kde už bol potvrdený výskyt vírusu. Rovnako ako v prípade gymnázia v Malackách, aj tu bratislavská župa nariadila prerušenie vyučovania od 9.3.2020 do 15.3.2020.

Na všetkých župných školách naďalej platia zvýšené hygienické opatrenia, napríklad pravidelná dezinfekcia priestorov, kľučiek, podláh, šatní a podobne.

„Bratislavský samosprávny kraj prijal za posledné dni sériu bezpečnostných preventívnych opatrení, ktoré by mali znížiť riziko prenosu koronavírusu v zariadeniach patriacich pod župu, teda na stredných školách, v zariadeniach sociálnych služieb, v kultúrnych zariadeniach a rovnako aj v prímestských spojoch. Nič nenechávame na náhodu a v rámci našich možností robíme maximum proti šíreniu vírusu. Stále platí, že najúčinnejšou zbraňou je prevencia,” vyhlásil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Komplexné informácie ku koronavírusu v kraji ako aj zoznam opatrení je možné nájsť na špeciálnej stránke BSK:

www.bratislavskykraj.sk/koronavirus