Kúpa známej budovy v Sade Janka Kráľa vrcholí

1324

Územie Sadu Janka Kráľa má slúžiť všetkým obyvateľkám a obyvateľom na oddych a rekreáciu v prírodnom prostredí. Dodnes to tak nie je. Ucelený koncept revitalizácie tohto jedinečného priestoru, ktorý hlavné mesto už minulý rok spustilo obnovou zelene, mobiliáru a osvetlenia doteraz narúšal posledný objekt, ktorý mestu nepatrí. Nejde len o samotné priestory budovy, tento objekt nepriamo negatívne vplýva na pocit zážitku v tretine celého sadu.  

Mestské zastupiteľstvo schválilo rozsah finančných prostriedkov na kúpu tohto objektu a má už aj predbežný súhlas vlastníka, že za túto sumu budovu mestu aj predá. Oproti pôvodnej sume 2,1 mil. eur, ktorú stanovil vlastník, sa mestu podarilo nájsť zhodu na sume 1,4 mil. eur bez dph, ktorú odsúhlasilo zastupiteľstvo. Bude ešte potrebné sfinalizovať kúpu a ďalšie formálne kroky, oddnes už majú Bratislavčanky a Bratislavčania skvalitnenie celého sadu na dosah a celý park by mal bez obáv patriť aj deťom. 

Objekt chce Bratislava využiť na zvýšenie pohodlia návštevníkov citlivým doplnením vybavenosti, v podobe verejného a dôkladne udržiavaného sociálneho zázemia, príjemného občerstvenia pre všetkých a zázemia pre verejné kultúrne podujatia s využitím priľahlého amfiteátrového sedenia. 

Týmto krokom mesto ukončí túto traumu bratislavskej verejnosti a mesto raz a navždy môže získať kontrolu nielen nad budovou ale aj atmosférou celého parku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. 

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu