Letné školy pokračujú do 26. augusta, výučbu v Rohožníku si pozrel aj B.Gröhling

749
Zdroj: minedu.sk; Foto: ilustračné
Zdroj: minedu.sk; Foto: ilustračné

Letné školy pokračujú aj v auguste. Na priebeh výučby v jednej z nich sa bol v utorok pozrieť aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, navštívil letnú školu v Rohožníku.

Počas leta sa v letných školách vzdeláva vyše 5200 žiakov po celom Slovensku, medzi nimi sú aj deti z Ukrajiny. Letné školy potrvajú do 26. augusta. „Som veľmi rád, že projekt letných škôl sa ujal a tento nápad je takto pozitívne vnímaný,“ povedal minister. Vyrovnanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, pomoc školákom zo sociálne znevýhodneného prostredia, ale aj podpora integrácie žiakov z Ukrajiny do komunity svojich rovesníkov sú hlavnými cieľmi letných škôl. Počas júna a augusta zorganizuje letnú školu celkovo 214 škôl.

Letné školy môžu organizovať základné školy vrátane špeciálnych, ako aj špeciálne výchovné zariadenia a spojené školy s organizačnou zložkou základnej školy. Na tento zámer bola vyčlenená suma vo výške 1.104.200 eur, finančné prostriedky boli poskytnuté zo zdrojov UNICEF a ministerstva školstva.

Najväčší záujem o letné školy prejavili v Prešovskom kraji. Ministerstvo školstva tam podporilo 45 škôl. Naopak, najmenší záujem bol v Bratislavskom kraji, o vzdelávanie počas leta prejavilo záujem desať škôl.

Zdroj: TASR