Malacké kultúrne leto

2047

Aj keď o niečo neskôr, ale predsa sa podarilo pripraviť a otvoriť pálffyovský kaštieľ v Malackách na letnú sezónu 2020.

Pre návštevníkov sú pripravené organizované prehliadky so sprievodcami, počas ktorých sa budú môcť zoznámiť s históriou Malaciek a okolia, uvidia niektoré zaujímavosti v interiéri kaštieľa a na nových výstavách. Počas tohtoročnej sezóny sú pre návštevníkov sprístupnené dve nové výstavy. Jedna je tematicky zameraná na komunikačnú techniku a druhá na zdravotníctvo. Z výstav je vytvorený samostatný okruh ako alternatíva k historickému výkladu a stálej expozícii.

V júli a auguste bude nádvorie kaštieľa patriť programu kultúrneho leta. Čakajú vás:

Letné utorky v kaštieli

Letné utorky v kaštieli budú kreatívne a plné zaujímavých prednášok a hostí ako napr. Letný tvorivý ateliér, Historické potulky, Stretnutie s históriou, Dobrá hudba s Martinom Vidanom, Nosíš aj ty toxické oblečenie?,…

Letné stredy v kaštieli

V stredy sa budú v kaštieli pod hviezdami premietať filmy rôznych žánrov ako napr. Cez prsty, Yesterday, Vlastníci, Ježko Sonic,…

Letné štvrtky v kaštieli

Štvrtky v kaštieli sa rozozvučia hudbou a koncertami skupín ako Los Brados, designFIKCIA, Fortuan, Malackí fešáci, La Noche de Latino Scool, Djembe Picnic Band, DH Malačané.

Letné nedele v kaštieli

A nedele si užijete tradične rozprávkové. Divadlo Žihadlo: Kohútik a sliepočka, Teátro Neline: Stolček, prestri sa!, Mia: Koncert pre deti, Divadlo Jaja: Divoška a Ramptantintanton, Divadlo Žihadlo: Zajko Lajko, Teátro Neline: Danka a Janka, Divadlo Makile: Lenka Kikilienka a zakliaty letný kvet.

A po bohatom letnom programe si určite nenechajte ujsť festivalový september: Malarock 2020 a 13. ročník divadelného festivalu Zejdeme se na hambálku.

Zdroj: Mestské centrum kultúry Malacky