Malacky hľadajú zhotoviteľa podzemnej garáže. Mesto spustilo verejné obstarávanie

1022

Mesto Malacky spustilo súťaž na dodávateľa stavebných prác na výstavbu verejnej podzemnej garáže. Vďaka nej v centre pribudne 60 parkovacích miest. V garáži bude fungovať najmodernejší elektronický systém správy parkovania, pričom parkovacie miesta budú snímané a vyhodnocované kamerami. „Stavebná firma sa vyberá anonymnou elektronickou aukciou, čo považujeme za maximálnu transparentnosť. Napĺňame ďalší veľký sľub obyvateľom, aby Malacky mali prvé pešie námestie a parkovanie pod zemou – tak, ako to vidíme vo vyspelých mestách Európy,“ pripomenul primátor Juraj Říha

Medzi podzemnou garážou a peším námestím, ktoré vyrastie nad garážou, bude samostatný peší vchod s výťahom. Súčasťou garáže budú aj nové verejné toalety. Projekt bude mať aj ekologický rozmer – dažďová voda sa bude zbierať a použije sa na plánovanú fontánu aj na zavlažovanie novej zelene. „Dlhé mesiace tu jedna skupinka podnikavcov toxikovala verejný priestor výmyslami, podávala na nás účelové trestné oznámenia a zdržiavala povoľovací proces vymyslenými podnetmi. Kontrolné orgány vyhodnotili všetky podania ako neopodstatnené a trestné oznámenia polícia odmietla. Výsledkom ich „snahy“ je len natiahnutie času, počas ktorého sme už mohli stavať. Namiesto toho sa nám rozpočet navýšil o tretinu kvôli rastúcim cenám stavebných materiálov,“ skonštatoval primátor. 

Skončenie procesu verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác predpokladáme do konca novembra 2021. Vlastná výstavba garáže potrvá podľa odhadov 7 mesiacov. 

Zdroj: malacky.sk