Malacky na olympiáde zastúpi tréner Jaromír Truksa

1018

Malacky budú mať zastúpenie na letnej olympiáde v Tokiu. Reprezentačný tréner stolných tenistov Jaromír Truksa sa pričinil o zisk olympijskej miestenky Wanga Janga.

Účasť pod piatimi kruhmi má na základe renkingu aj zmiešaný pár Barbora Balážová –  Ľubomír Pištej. Truksa zažil so svojimi zverencami aj úspešné európske hry v bieloruskom Minsku pred dvoma rokmi, z ktorých si stolní tenisti odniesli štvrté miesto v miešanej štvorhre a Wang Jang bol piaty. Jaromír Truksa by rád priviedol slovenských stolných tenistov k výraznému úspechu na vrcholnom podujatí. 

Bývalý reprezentant sa na olympijské hry neprebojoval ako hráč, ale až ako tréner. „Nedostal som sa tam ako hráč, ale nejako mi to neprekážalo vzhľadom na to, že kvalifikácia na ne je skutočne veľmi náročná. Označil by som ju dokonca za nespravodlivú, pretože v olympijskom pavúku musia mať zastúpenie všetky krajiny. Európsky stolný tenis je veľmi silný. Z môjho pohľadu nedostáva dostatok miesteniek na to, aby sa tam dostali všetci najkvalitnejší hráči,“ povedal J. Truksa v rozhovore pre olympic.sk. „Ako tréner mám vzhľadom na olympijské hry zodpovednosť voči mojim zverencom. Beriem to ako veľký splnený cieľ dostať sa tam a uhrať na nich dobrý výsledok,“ dodal.  

Jaromír Truksa pochádza z moravských Valtíc. V roku 1993 sa presťahoval do Malaciek a prijal slovenské štátne občianstvo. Slovensko reprezentoval na viacerých vrcholných podujatiach a spolu s Valentinou Popovou získal v roku 1994 bronz v miešanej štvorhre na majstrovstvách Európy. Ako tréner sa podieľal na významných úspechoch slovenského stolného tenisu vrátane zlata z majstrovstiev Európy do 21 rokov, ktoré vybojoval Alexander Valuch s Dánom Lindom, či striebra Adama Brata a Adriána Špánika vo štvorhre na juniorských majstrovstvách Európy. 

Letná olympiáda v Tokiu potrvá od 23. júla do 8. augusta. Súťaže stolných tenistov sa začínajú 24. júla.

Zdroj: malacky.sk