Malacky sú lídrom v budovaní cyklotrás na Záhorí

1774
Malacky sú lídrom v budovaní cyklotrás na Záhorí
Malacky sú lídrom v budovaní cyklotrás na Záhorí

V Malackách pokračuje výstavba novej cyklotrasy, ktorá má z mesta spraviť ideálnu destináciu pre cyklistov. Primátor mesta Juraj Říha informoval o aktuálnom priebehu prác na cyklotrase Partizánska – Cesta mládeže.

Cyklotrasa, ktorá je dlhá 2.6 kilometra, tvorí druhú hlavnú mestskú diagonálu a je súčasťou ambiciózneho plánu Malaciek stať sa priateľským mestom pre cyklistov. “Celé dielo je náročné nielen po finančnej, ale aj technickej stránke. Výsledok však bude zaisto stáť za to,” uviedol primátor Říha.

Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia dotknutých ulíc. Partizánska ulica dostane nové kolmé parkovisko a bude sa rekonštruovať teleso cesty s novým asfaltovým povrchom. Ulice Ľuda Zúbka, Veľkomoravská a Námestie SNP sa dočkajú rekonštrukcie chodníkov, verejného osvetlenia, asfaltových vozoviek a parkovísk. Aj Mierové námestie bude mať nové chodníky a osvetlenie.

Tento plán je súčasťou širšej iniciatívy mesta, ktorá zahŕňa vytváranie bezpečných a oddelených cyklotrás, a tak poskytuje obyvateľom zdravý a ekologický spôsob dopravy.

Zdroj: Záhorí.sk