Máte so svojimi susedmi predstavu o krajšej predzáhradke? Ružinov pripravil minigrantový projekt

1281

Máte pred svojou bytovkou predzáhradku, ktorú by ste radi skrášlili kvetmi, kríkmi alebo okrasnými trávami? Dohodli ste sa so susedmi, čo by sa vám tam páčilo najviac a ako by ste sa o ňu starali? Premýšľate, kto to celé zaplatí?

Ružinov vám pomôže prostredníctvom nového „minigrantového“ projektu Ružinovské predzáhradky a zakúpi pre vás všetko potrebné. Stačí, aby ste vypísali žiadosť, vybrali si rastliny, ktoré sa pred váš dom hodia a poslali nám ju na miestny úrad buď listom alebo e-mailom.

AKO POSTUPOVAŤ?

  1. Podať žiadosť písomne na adresu Odbor životného prostredia MÚ Bratislava – Ružinov, Mierová 21, Bratislava, resp. e-mailom na predzahradky@ruzinov.sk.
  2. Konzultácia s odborným zamestnancom odboru životného prostredia o detailoch projektu
  3. Výber rastlín z katalógu – možnosť vybrať si aj substrát, mulčovaciu kôru, jednoduché opletenie (tzv. neviditeľný obrubník), prípadne drobné záhradnícke náradie.
  4. Mestská časť zabezpečí objednávku
  5. Materiál bude odovzdaný žiadateľovi (na základe bezodplatnej dobrovoľníckej dohody uzatvorenej na 3 roky bude žiadateľ zabezpečovať jednotlivé činnosti)
  6. Žiadateľ zabezpečí výsadbu a vyhotoví fotodokumentáciu, ktorú zašle odboru životného prostredia

Posielať svoje žiadosti môžu všetci, ktorí sa starajú o predzáhradku pri svojom dome – na nespevnených plochách na verejnom priestranstve. Väčšinou ide o priestor medzi bytovkou a chodníkom v tesnej blízkosti jednotlivých vchodov do bytového domu. 

Zdroj: MČ Ružinov