Mesto bude v lete opravovať viaceré frekventované cesty

651

V Bratislave budú počas letných školských prázdnin opravovať viaceré vysoko frekventované cesty. Oznámilo to hlavné mesto, ktoré chce prácami v tomto termíne minimalizovať dosah na dopravu.

„Na Dolnozemskej, ktorú čaká oprava úseku medzi križovatkou s Gettingovou a Mostom Apollo, aktuálne zbierame dáta o doprave prostredníctvom LED vozíka so senzormi,“ priblížil bratislavský magistrát na sociálnej sieti.

Zozbierané dáta samospráve ukazujú nielen počet vozidiel, ale aj presné časy, kedy vznikajú dopravné špičky. Rovnako aj ďalšie špecifiká v dynamike dopravy v tomto úseku. „Vďaka týmto údajom budeme môcť čo najoptimálnejšie nastaviť organizáciu dopravy a harmonogram počas samotných prác tak, aby bol dosah na dopravu v rámci možností čo najznesiteľnejší,“ podotklo mesto.

Upozorňuje, že práce počas opráv vyťažených úsekov trvajú nevyhnutný čas a v mnohých prípadoch ich nie je možné z technologických dôvodov realizovať iba v noci či cez víkendy bez zásadných obmedzení. „Keďže budeme vymieňať kryt vozovky tejto dopravnej tepny v oboch smeroch, je potrebné počas prác rátať s dopravnými obmedzeniami vrátane striedavého uzatvárania jednotlivých jazdných pruhov,“ uviedol magistrát. O termíne začatia prác bude verejnosť vopred informovať.

Zdroj: TASR; Foto: Bratislava-hlavné mesto SR