Mesto obnovilo obľúbenú turistickú zastávku Malý Slavín v Mestských lesoch

1307

Konštrukcia nenápadných tenkých, a pritom pevných stĺpov, drevené prestrešenie so spádovaním dažďovej vody a veľkorysejší priestor na sedenie. Podľa návrhu Bakyta architects hlavné mesto obnovilo v mestských lesoch areál Malý Slavín, ktorý sa nachádza na trase medzi Záhorskou Bystricou a Račou.

Obľúbená zastávka turistov, športovcov, rodičov s deťmi či seniorov, dnes ponúka oveľa lepšie možnosti pre voľnočasové aktivity. Tmavé altánky a poškodené ohniská sa zmenili na presvetlené miesto s atraktívnym výhľadom na les a príjemnou atmosférou. Obnovil sa aj pamätník, studnička a športovo-rekreačné plochy, kde návštevníci zvyknú opekať či hrať futbal. Posledné úpravy zelených plôch sa urobia hneď, ako to počasie dovolí.

Architektom sa podarilo navrhnúť turistickú zastávku, ktorá nie je dominantná a necháva vyniknúť skôr okolitú prírodu.

Rozpracované sú aj ďalšie projekty v lesoparku. Na jar budúceho roka sa dokončí prerábka muničných skladov na Peknej ceste, kde sa obnovuje pôvodná horáreň. Zároveň sa na jar začnú prvé práce na obnove bufetu na Partizánskej lúke a tiež sa plánuje v lete revitalizácia verejných priestorov na Kamzíku.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR; Foto: Marek Velček