Mesto ponúka dotáciu na nové kontajnerové stanovištia. Žiadosti posielajte do konca septembra

1311

Hlavné mesto Bratislava v rámci projektu Bratislavskí susedia zverejnili výzvu na predkladanie žiadostí o dotácie na kontajnerové stanovištia v jednotnej výške 3320 EUR.

„Zberné nádoby na odpad sú nutnosťou pre každý bytový dom. Aj kvôli svojej veľkosti a potrebnému množstvu tvoria významnú časť verejného priestoru. Aj preto ich vzhľad a kvalita prevedenia ovplyvňujú kvalitu nášho okolia. V ideálnom prípade sú zberné nádoby skryté, no nie každý bytový dom má túto možnosť. Preto je vhodné ich sústrediť na jedno miesto a oddeliť od okolia, vytvorením kontajnerového stojiska. To zabráni vynášaniu odpadu do okolia, zabezpečí prístup len pre obyvateľov bytového domu a napríklad vďaka zelenej streche či stenám môže aj skrášliť okolie doplnením zelene,“ približujú Bratislavskí susedia na svojom webe.

Napríklad Petržalka s množstvom panelákov a často zanedbanými, neestetickými či otvorenými kontajnerovými stanovišťami je priam ideálnym miestom na čerpanie týchto financií. Neváhajte preto osloviť susedov a v zastúpení správcov vašich bytových domov najneskôr do 30. septembra požiadať magistrát o príspevok. Vďaka nemu spríjemníte život sebe i okoliu.

Viac informácii vrátane online formulára, vypracovaných projektových dokumentácií, manuálu pre stavbu a rekonštrukciu kontajnerových stanovíšť, užitočných príkladov z praxe či ďalších rád a tipov nájdete TU.

Zdroj: Petržalka