Mestská hromadná doprava v Pezinku sa od 8. januára 2024 rozšíri

7030

Autobusy budú jazdiť až na troch nových linkách tak, aby sa obyvateľky a obyvatelia dokázali pohodlne prepraviť v rámci mesta. Zároveň sa rozširuje aj prevádzková doba, pretože autobusy budú premávať v častejších intervaloch ako doteraz počas celého týždňa. Zvyšujeme tak dostupnosť dopravy v meste.

Referát dopravy a technickej infraštruktúry Mestského úradu v Pezinku uskutočnil analýzu, na základe ktorej pribudli v rámci mesta nové linky. S touto aktivitou súvisia aj stavebné práce pre vytvorenie nových zastávok. Nové linky boli navrhnuté s cieľom zlepšiť dopravnú situáciu v meste a blízkom okolí.

Noviniek je hneď niekoľko

Nová linka bude spájať Železničnú stanicu a Kučišdorfskú dolinu. Toto spojenie bude prechádzať cez oblasti Muškát aj Cajla. Druhá nová linka predstavuje spojenie medzi sídliskom Juh a Železničnou stanicou. Toto spojenie je veľmi dôležité pre obyvateľstvo sídliska Juh, ktoré budú mať teraz jednoduchý prístup k železničnej stanici a ďalším cestovným možnostiam. 

  • Linka A: 1 smer Nemocnica
  • Linka A: 11 smer Železničná stanica
  • Linka B: 2 smer Nemocnica
  • Linka B: 22 smer Železničná stanica
  • Linka C: 3 smer  Kučišdorfská dolina
  • Linka C: 33 smer  Železničná stanica
  • Linka D: 4 Železničná stanica – Sídlisko Juh – Trhovisko – Železničná stanica.

MHD bude premávať aj cez víkendy a počas sviatkov, doterajšia jazdí len počas pracovných dní.  Nezáleží na tom, či potrebujete ísť do práce, školy alebo len sa prejsť po meste, MHD budete mať k dispozícii počas celého týždňa.

Okrem nových liniek tiež pribudne viacero zastávok. Celkovo bude v rámci MHD až 24 zastávok, čo znamená, že budete mať ešte viac možností na nastúpenie a vystúpenie z autobusu. Tieto nové zastávky budú strategicky umiestnené po celom meste, aby bolo cestovanie čo najkomfortnejšie. Niektoré z nich budú dokončené až v priebehu mesiaca január 2024. Cestovné poriadky nájdete na každej zastávke, rovnako aj v elektronickej forme na webovej stránke mesta Pezinok.