Mestská knižnica v Bratislave spustila donášku kníh cyklokuriérom

767

Cyklodonáška je určená pre ľudí nad 65 rokov a zdravotne ťažko postihnutých, ktorí sa teraz vďaka cyklokuriérom dostanú k obľúbeným titulom jednoduchšie a bezpečne. Túto špeciálnu službu poskytuje knižnica registrovaným čitateľom a čitateľkám zdarma a je možné ju využiť raz mesačne.

  • Rozvoz kníh bude prebiehať každý štvrtok a objednávky zbierajú kolegovia a kolegyne v knižnici vždy do utorka vrátane.
  • Obľúbené knihy na skrátenie dlhých lockdownových večerov si môžete objednať:
  • emailom na donaska@mestskakniznica.sk
  • alebo telefonicky na čísle 02/20 30 13 16 či na čísle Oddelenia
  • pre nevidiacich a slabozrakých 02/20 30 10 24.

Koľko kníh si môžem požičať a na ako dlho?

V jednej donáške je možné požičať si maximálne 10 klasických kníh. Čitatelia a čitateľky Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých si môžu požičať max. 20 audiokníh. Výpožičná doba je 1 mesiac a začína plynúť deň pred doručením. Vrátené knihy sú z čitateľského konta odčítané po uplynutí trojdňovej karantény. Predĺženie výpožičky je možné prostredníctvom online katalógu, emailom alebo telefonicky.

Kedy a ako knihy môžem vrátiť?

Vrátiť knihy možno osobne v knižnici, do knižných boxov alebo prostredníctvom kuriéra, ktorý pri rozvoze vyzdvihne prečítané knihy. Keďže službu je možné využiť raz mesačne, odporúčame načasovať novú výpožičku aj vrátenie kníh na jeden termín. Pri objednávke je potrebné nahlásiť približný počet kníh, ktorý kuriér bude brať späť do knižnice. Vracané knihy je potrebné pripraviť na prevoz do jedného manipulovateľného balíka.

Je táto služba spoplatnená?

Službu poskytuje MKB pre registrovaných používateľov a používateľky zdarma.

Ako je služba ošetrená proti zdravotnému ohrozeniu?

Pri donáške vždy dodržiavame prísne bezpečnostné opatrenia a s knihami manipulujeme len v adekvátnych ochranných pomôckach. Po vrátení knihy zostávajú v trojdňovej karanténe.

Zdroj: Mestská knižnica v Bratislave