MHD pre otvorenie úsekov R7 mení niektoré trasy liniek i zastávky

834

Pre otvorenie ďalších úsekov rýchlostnej cesty R7 v Bratislave, ktorá je súčasťou nultého obchvatu mesta, došlo na niektorých linkách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy k zmenám. Na svojom webe na to upozorňuje Dopravný podnik Bratislava.

Pre otvorenie R7 medzi Bajkalskou ulicou a Slovnaftskou je podľa informácií dopravcu obojsmerne presmerovaná doprava liniek 70, 74, 87 a N74. „Zastávka Lúčna je zrušená bez náhrady. Zriadená je nová, zatiaľ iba jednosmerná zastávka Pálenisko na novovybudovanej časti Slovnaftskej ulice, ktorú budú uvedené linky obsluhovať iba v smere jazdy ku Slovnaftu,“ spresnil DPB.

Dopravca upozorňuje aj na zmenu na linke 87. V smere jazdy na Bodviansku totiž táto linka premáva medzi zastávkami Nákladný prístav a Pálenisko cez Plynárenskú, Prievozskú a Bajkalskú, pričom obslúži zastávky Prievozská a Prístavný most. „Zastávky Prievozská a Prístavný most sú obsluhované na rovnakých nástupištiach v oboch smeroch jazdy, preto je nutné venovať zvýšenú pozornosť cieľu na displeji vozidla,“ upozornil DPB.

Zdroj: TASR