Na detskom ihrisku Albrechtova v Ružinove sa maká

1405

Rekonštrukcia detského ihriska Albrechtova je prvou, ktorú tento rok mestská časť Ružinov dokončí a mala by byť hotová do konca marca. Zároveň je prvou z komplexných revitalizácií detských ihrísk v Ružinove, do ktorej sa mestská časť pustila.

„Pravda, dúfali sme, že bude hotová o dosť skôr. Žiaľ, projekt, ktorý sme zdedili ešte z minulosti, mal plno chýb a museli sme ho kompletne prerábať.“ napísal starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti. Po revitalizácii bude ihrisko pozostávať z logicky členených zón. Veľké ihrisko na hokejbal a futbal, zóna pre malé deti s tieneným pieskoviskom, hracími prvkami a s hojdačkami, workoutové ihrisko pre starších a ihrisko na volejbal a streetbal.

Rekonštrukciou prejde aj malá budova, pri ktorej ešte mestská časť zvažuje, čo s ňou. „Najradšej by som asi bol, keby si ju vzal do nájmu niekto so vzťahom k okoliu, ktorý by tam otvoril malú sezónnu cukráreň a zároveň by mal zodpovednosť starať sa o to, aby tam celú sezónu bolo k dispozícii deťom a rodičom čisté WC a prebaľovací pult.“ dodal.

V uplynulých dňoch sa začalo s asfaltovaním, najprv sa robí podkladová vyrovnávacia vrstva, na ktorú pribudne vrchná finálna vrstva. Mestská časť sa snaží myslieť “zeleno”. Jeden strom, ktorý sa opieral a rúcal o starý múrik nevyrúbali. Namiesto toho mu vytvorili viac priestoru, múrik sa posunul a vznikne na ňom lavička.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova