Na detských ihriskách v Karlovej Vsi sú novinkou zapustené trampolíny

632
Štvorcové trampolíny s rozmermi 150 x 150 cm osadila mestská časť na detských ihriskách na Púpavovej, Segnerovej, na dlhodielskom školskom námestí a Toro parku na Kolískovej.

Malým priaznivcom skákania robia na štyroch karloveských ihriskách radosť nové trampolíny. Sú zapustené v zemi, čo zvyšuje ich stabilitu a pevnosť konštrukcie.

Hracie prvky na skákanie patria k tým obľúbenejším miestam na detských ihriskách. Inštalácia klasických trampolín väčších rozmerov je v stiesnených podmienkach takmer nemožná. Nehovoriac o možnom poškodení trampolín a komplikovanejšej kontrole bezpečnosti ich konštrukcie.

Vhodnú alternatívu predstavujú zapustené trampolíny, ktoré rovnako poslúžia na vyskákanie sa a zároveň nepôsobia rušivým dojmom na ihrisku. Štvorcové trampolíny s rozmermi 150 x 150 cm osadili na detských ihriskách na Púpavovej, Segnerovej, na dlhodielskom školskom námestí a Toro parku na Kolískovej. Trampolíny sú umiestnené vo vyhĺbených jamách, povrch nevyčnieva nad terénom, skoková rohož je protišmyková a držiace laná sú bezpečne ukryté pod lemom.

Zdroj: Karlova Ves