Na linku 155 volajte len v ohrození života

1081

Linka 155 je v týchto dňoch 3-násobne viac preťažená. Je naozaj veľmi dôležité volať len v ohrození života, keď ide o zdravie a život. S otázkami ohľadom koronavírusu, sa obracajte na linky, ktoré sú na to určené. Nájdete ich na našej stránke www.bratislavskykraj.sk/koronavírus v sekcii Dôležité kontakty. Buďme k sebe ohľaduplní. Preťažovaním 155-ky možno držíte linku osobám, ktoré akútne potrebujú pomoc.

Ak voláte, hovorte pravdu. Je veľmi dôležité, aby ste neklamali a nezveličovali svoj skutočný zdravotný stav. Nezatajujte ani dôležité informácie o príznakoch COVID – 19, že ste boli Vy alebo Vaši blízki odcestovaní v zahraničí alebo v kontakte s pacientom s potvrdeným koronavírusom. Ak takúto informáciu zatajujete a bude k vám vyslaná nechránená záchranárska posádka, cela bude musieť zostať v karanténe, kým sa nepotvrdia výsledky testov.

Sme v situácií, že každý jeden človek v zdravotníctve je nesmierne dôležitý a preto nekomplikujme prácu našim zdravotníkom. Kto bude potom ošetrovať, liečiť a zachraňovať životy ?

Zdroj: FB Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR