Na nábreží Dunaja pribudne Pontoon. Pozrite si vizualizáciu plávajúceho projektu

2157

Na petržalskom brehu Dunaja, v priestore pred AuCafé, pribudne nový plávajúci podnik – Pontoon. Autormi projektu novej prevádzky, ktorá okrem priestorov na posedenie či rôzne akcie s výhľadom na Dunaj a mesto ponúka aj ubytovanie, je štúdio FVA Architekti.

Nekonvenčný plávajúci objekt Pontoon situovaný na petržalskej strane Dunaja s unikátnym eventovým priestorom na hlavnej palube, ponúkajúci otvorený výhľad na panorámu bratislavského staromestského nábrežia.

Koncepcia hmoty vychádza z kubického objemu, stvárneného výraznou Cortenovou fasádou, ktorá na sebe zanecháva viditeľné stopy poveternostných vplyvov pôsobiacich v čase, tzv. patinu, tvoriacu zároveň aj prirodzenú ochrannú vrstvu materiálu. Dominantný výraz objektu umierňuje tmavý obklad hornej paluby ako i rozsiahle presklené plochy zaručujúce nezabudnuteľné vizuálne zážitky.

Devízou Cortenu je neprestajne meniaci sa vzhľad v čase a to od sýto oranžovej až po tmavo hnedú zemitú farbu. Po čase sa tak z výrazne extrovertnej lodnej stavby potencionálne stane menej nápadný objekt.

Dátum otvorenia prevádzky zatiaľ ešte nie je známy.

Zdroj: FB FVA architekti