Na nudu v Bratislavskom kraji a Bratislave cez víkend zabudnite

927

Šesť pódií, štyridsať rôznorodých vystúpení, zaujímavé aktivity pre deti aj dospelých, bublinková show, občerstvenie od lokálnych producentov, vínna ulička, mini streetfood zóna, predajcovia burgerov z celej Európy, remeselné pivovary, to je len časť z bohatého program, ktorý organizátori pripravili pre návštevníkov 2. ročníka víkendového podujatia s názvom Urban Art Festival vol. 2.

Šesť pódií, štyridsať rôznorodých vystúpení, zaujímavé aktivity pre deti aj dospelých, bublinková show, občerstvenie od lokálnych producentov, vínna ulička, mini streetfood zóna, predajcovia burgrov z celej Európy, remeselné pivovary, to je len časť z bohatého program, ktorý organizátori pripravili pre návštevníkov 2. ročníka víkendového podujatia s názvom Urban Art Festival vol.2.

„Župa si za svoj zobrala projekt, ktorý je turistickým lákadlom tak pre domácich, ako aj zahraničných turistov. Je to Dáždniková ulica – Umbrella street na Nedbalovej ulici. O 17:00 v sobotu sa pokúsime prekonať minuloročný rekord v počte otvorených dáždnikov na jednej ulici. Minulý rok ich bolo 276 a tento by sme chceli 400,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý je spoluorganizátorom festivalu. Zároveň dodal, že v rámci tohto projektu bude na Nedbalovej ulici zavesených 70 dáždnikov a to od od júla do októbra.

Druhý ročník multižánrového celomestského festivalu Urban Art Festival vol.2 sa uskutoční už tento víkend od soboty 30.6. do nedele 1. júla 2018 v uliciach hlavného mesta. Hlavným organizátorom je Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region tourism, spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj.

Podujatie sa uskutoční na Hlavnom námestí, kde bude dominovať latino a funky. Detskú zónu ako aj folklór a slovenské tradície nájdete na Hviezdoslavovom námestí. Na námestí pred Starou tržnicou si na svoje prídu priaznivci jazzu. Kamenným námestím bude znieť štýl Indie a na Tyršovom nábreží zase rock a pop, tam zároveň nájdete Beer and Burger fest. V uliciach Starého mesta stretnete choduliarov, najvyšších remeselníkova a určite nevynechajte cirkusovú šou. V Sade Janka Kráľa sa v druhý deň festivalu môžete preniesť v čase a vydať sa na dobový piknik. Ten sa ponesie v duchu druhej polovice minulého storočia s hudbou 30. a 40. rokov, dobovou módnou prehliadkou, tanečným workshopom či prednáškou o slávnych návštevách Bratislavy v medzivojnovom období.

Vstup na festival je voľný. Celý program festivalu ako aj podrobnejšie informácie nájdete na www.urbanartfestival.sk.