Na Pezinský alternatívny filmový festival sa môžete tešiť už tento víkend

610

Pezinský alternatívny filmový festival prináša v sobotu 20. a v nedeľu 21. augusta na Amfiteáter tie najlepšie krátke filmy a videoklipy.

Program festivalu

Sobota:
21:00 – 22:30
Peter Konečný – Večer výnimočných svetových videoklipov

22:45 – 0:00
PAFF výber #1 | PK premiéra + zahraničné filmy
Všetko to odpáli premiéra diela domáceho režiséra Petra Čermáka „Medzihra“. Ide o film, ktorý, vznikol na základe skladby „In The Arena“ hudobného projektu Poetry in Telegrams. Nasledovať bude nádielka zahraničných kraťasov. Zastúpenie budú mať aj tvorcovia z Českej republiky.

Nedeľa:

21:00 – 22:15
Best of AZYL 2021
Prehliadka tých najlepších 1-minútových, 5-minútových filmov a videoklipov z celého sveta prihlásených do súťažnej sekcie festivalu AZYL SHORTS 2021. Medzinárodná porota tvorená filmovými profesionálmi z krajín V4 vyberala spomedzi 400 krátkych filmov. Výsledné pásmo je žánrovo i formálne pestrým výberom, ktorý stojí za to vidieť.

22:25 – 0:00
PAFF výber #2 | Študentské filmy FAMU + VŠMU
Posledné ročníky vyhrávali na PAFF-e práve filmy z prostredia pražskej FAMU, preto na festivale uvidíte best of-ku práve z filmov z tejto prestížnej českej univerzity.

Okrem iných skvelých kúskov budú premietať v tejto sekcii aj 2 filmy nominované na cenu Magnézia (Český lev) za najlepší študentský film. Program festivalu ukončí film slovenského režiséra Kristiána Grupáča “Otváram dvere a neviem/ čo sa s nimi deje/ pomaly vŕzgajú/ oči sa dívajú”.

Zdroj: Mesto Pezinok; Foto: TASR