Pezinský Permoník: Pozývame vás na výstavu minerálov a drahých kameňov

1073

Malokarpatská výstava a burza minerálov, fosílií a drahých kameňov je naplánovaná od piatku 19. do nedele 21. augusta v Dome kultúry Pezinok. Aj tento rok sa môžete tešiť na sprievodný program pre malých aj veľkých. Pezinský Permoník má dlhoročnú tradíciu a tento rok odštartuje už jeho 26. ročník.

Toto podujatie prináša, okrem množstva fascinujúcich výstav, kde návštevníci objavujú čaro toho najkrajšieho, čo zem vydala, i predajnú burzu, na ktorú chodia vystavovatelia a predajcovia nielen zo Slovenska, ale i z Českej Republiky, Poľska, Maďarska a Nemecka. Medzi stálice v sprievodom programe patrí tradičné pouličné ryžovanie zlata, kde si deti i dospelí môžu vyskúšať, ako náročne môže byť vyryžovať si čo i len kúsok zlata.

Pripravený je aj hudobný program a vystúpenia rôznych skupín, fascinujúce výstavy či divadielko a kreatívne dielničky pre deti.

Podujatie vzniklo v roku 1996 a jeho cieľom bolo nadviazať na banícke tradície Pezinka. O tri roky neskôr sa uskutočnil prvý ročník pouličného ryžovania zlata.

Zdroj: Pezinský Permoník