Na Štrkovecké jazero sa v auguste opäť vrátia netradičné plavidlá

1974

Na Štrkovecké jazero v bratislavskom Ružinove by sa mali po niekoľkoročnej odmlke vrátiť netradičné plavidlá na ľudský pohon. Mestská časť spolu s organizáciou Cultus Ružinov plánujú v auguste obnoviť podujatie Na vlnách fantázie. Hľadať sa bude najrýchlejšie, a tiež najzábavnejšie plavidlo.  

„Podujatie dáva priestor všetkým zručným majstrom zo Slovenska, korí sa neboja vyrobiť plavidlo a vyraziť s ním na vlny Štrkoveckého jazera. Plavidlo musí byť vlastnoručne vyrobené z ekologicky nezávadného a vo vode nerozpustného materiálu. Musí byť poháňané ľudskou silou (bezmotorové) a v zábavnom dizajne,“ približujú organizátori.

Súťažné plavidlá treba prihlásiť do 15. augusta, samotné podujatie je naplánované na 22. augusta. Počas neho sa budú hľadať najrýchlejšie plavidlá, o najzábavnejšom plavidle rozhodnú diváci hlasovaním. Pripravené budú tiež sprievodné podujatia, napríklad prehliadka hasičskej techniky či vodné športy.

Organizátori ubezpečujú, že budú dodržané všetky protipandemické opatrenia. Vstup na podujatie i vodné atrakcie bude bezplatný.

Zdroj: TASR