Na vyhliadkovej veži na Devínskej Kobyle pribudol ďalekohľad

1045

Výhľady do blízkeho i ďalekého okolia z novej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle v bratislavskej Devínskej Novej Vsi by mali byť za pekného počasia ešte krajšie. Návštevníkom to umožní z najvyššej plošiny veže nový vyhliadkový ďalekohľad, ktorý mestská časť dostala do daru a ihneď aj osadila.

Turistickí nadšenci, ktorí fandia nedávno otvorenej vyhliadkovej veži na Devínskej Kobyle, majú ďalší dôvod vyhľadávať túto novú turistickú atrakciu.

Monokulár ďalekohľadu umožní návštevníkom nádherné diaľkové výhľady nielen na okolie Bratislavy, ale aj do susedných krajín Českej republiky, Maďarska a Rakúska.

Novú vyhliadkovú vežu na Devínskej Kobyle v areáli bývalej raketovej základne otvorili 15. júla. Je vysoká 21 metrov, má 112 schodov a nachádza sa vo výške 514 metrov nad morom na priesečníku obľúbených turistických trás.

Tvarom pripomína modlivku zelenú, ktorá sa tam vyskytuje. Návštevníkom má ponúkať výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia až na Zobor v Nitre. Rovnako aj na neďalekú Devínsku Novú Ves, Hrad Devín či rakúsky zámok Schloss Hof. Dostupná má byť peším a cyklistom.

Zdroj: TASR, Foto: Devínska Nová Ves