Na Železnej studničke našli nevybuchnutú muníciu

738

Pracovník Mestských lesov v Bratislave v lokalite Železná studnička- nad Kačínom našiel nevybuchnutú vojenskú bombu. Na miesto bol vyslaný policajný pyrotechnik, ktorý po vykonaní ohliadky miesta nálezu skonštatoval, že sa jedná o nevybuchnutú vojenskú muníciu z 2. sv. vojny, konkrétne o 2 kusy delostreleckej míny kalibru 80 mm a 1 ks delostreleckého granátu kalibru 75 mm.

Pyrotechnik po vykonaní potrebných úkonov rozhodol o ich prevoze na Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru, kde budú uložené do najbližšieho ničenia munície. „V tejto súvislosti vyzývame občanov, aby v prípade nálezu podobnej munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulovali, ale o mieste nálezu ihneď informovali políciu tak, ako to urobil aj nálezca v tomto prípade,“ približuje Polícia SR na sociálnej sieti.

Následky neodbornej manipulácie s takýmito predmetmi by boli v prípade ich explózie fatálne. Ako vyzerá odborné zneškodnenie takejto munície policajnými pyrotechnikmi na miestach na to určených, a aký výsledný efekt a rozsah má takáto explózia, si môžete pozrieť vo videu.

Zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj