Na Zochovej ulici narazilo auto do zastávky, štyria ľudia sú mŕtvi

1261
Zdroj: HaZZ
Zdroj: HaZZ

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo v nedeľu 2.10. krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si podľa doterajších informácií vyžiadala štyroch mŕtvych a sedem zranených.

Polícia a hasiči o tom informovali na sociálnej sieti. „Podľa doterajších informácii vodič osobného motorového vozidla narazil do zastávky MHD, na ktorej sa v tom čase nachádzalo viacero osôb,“ uviedli policajti. Prezídium Hasičského a záchranného zboru priblížilo, že po príchode na miesto udalosti museli vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla.

„Vyjadrujem sústrasť rodinám obetí obrovskej tragédie, ktorá sa odohrala vo večerných hodinách na Zochovej. Zastávka sa nachádza kúsok od môjho domova a v nedele večer býva plná mladých ľudí, ktorí sa vlakom vracajú po víkende do Bratislavy a smerujú na Družbu a do Mlynskej doliny. Je to hrozné. Cítim obrovský hnev vždy, keď som svedkom agresívnej a rýchlej jazdy vodiča v meste. Po nej sa už čas nedá vrátiť späť,“ uviedol župan Juraj Droba krátko po tragickej nehode.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky - Bratislavský kraj
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky – Bratislavský kraj

Dopravu po Staromestskej ulici smerom na Most SNP uzavreli

Doprava po Staromestskej ulici v Bratislave smerom na Most SNP je po tragickej nehode úplne uzavretá. Linky mestskej hromadnej dopravy odklonili cez Námestie SNP a Rázusovo nábrežie. 

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy o pomoc

Ak ju niekto videl a má informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní, môže sa prihlásiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež môže políciu kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky - Bratislavský kraj
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky – Bratislavský kraj

Zdroj: TASR