Župan Juraj Droba vyzýva poslancov, aby nepodporili návrh na zvýšenie daňového bonusu

710

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba vyzval poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby neprijímali návrh o zvýšenie daňového bonusu až do sumy 140 EUR pre deti od 0-18 rokov.

Vyzývam poslancov slovenského parlamentu, aby nepodľahli falošnej ilúzii kupovania si 140 eurovej priazne voličov, ktorá však na konci položí Slovenskú republiku na kolená. Ako zodpovedný predseda BSK vyzývam poslancov NRSR, aby sa nepodieľali na deštrukcii Slovenska.“ 

Reagoval tak na informácie, že bez predchádzajúceho medzirezortného pripomienkového konania či bez stanovísk ÚHP a IFP bol v parlamente opäť predložený takýto legislatívny návrh. 

Legislatívny zámer označil za populistický, ktorý likviduje slovenské samosprávy. Tie sú podľa jeho slov už aj tak vďaka záchrane krajiny počas pandémie COVID 19 na pokraji krachu. Výpadok zdrojov zapríčiní, že obrovské množstvo slovenských obcí a miest, rovnako tak aj žúp spadne na úroveň takého zadlženia, ktoré bude automaticky znamenať obrovský problém.“ 

Vo svojej výzve slovenským poslancom, ktorú zverejnil na svojom facebookovom profile (https://www.facebook.com/jurajdroba/videos/1537206626720509) vymenoval, čo všetko prijatie takéhoto návrhu spôsobí. Podľa jeho slov bude prijatie daňového bonusu v praxi znamenať obmedzenie služieb župy obyvateľom. Podotkol, že sa to dotýka nie len Bratislavského samosprávneho kraja, ale aj všetkých slovenských regiónov, miest a obcí. 

Prorodinný balíček, preto nazval antiľudským rozhodnutím.  

V závere svojho videa predseda Bratislavského samosprávneho kraja vyjadril presvedčenie, že hovorí v mene všetkých predstaviteľov slovenskej samosprávy – za županov, primátorov a starostov, ktorí dôverne poznajú prácu pre ľudí.