Najbližšie dva týždne sa v kostoloch nebudú konať bohoslužby

1967

Najbližšie dva týždne sa na Slovensku nebudú konať bohoslužby. Zákaz sa týka veriacich rímsko i gréckokatolíckeho vyznania. Kostoly však nezatvoria, veriaci sa budú môcť ísť do chrámu individuálne pomodliť. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska na základe rozhodnutia Krízového štábu. Biskupi nateraz nevylúčili sväté spovede a omše sa budú vysielať cez rozhlas, alebo cez internet.

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku zverejnila na svojom webe informácie týkajúce sa zrušenia Služby Božej a všetkých hromadných podujatí cirkvi. Opatrenia sa týkajú špeciálnej Večere Pánovej, kde pri podávaní vína je možné dočasne používať jednorazové poháriky. Je potrebné dbať na to, aby si každá osoba pred podávaním chleba dostatočne dezinfikovala ruky.

Pohreby sa podľa usmernenia konať musia, treba však dodržiavať všetky odporúčané pravidlá hygieny a správania sa a to isté sa týka aj sobášov a krstov, ktoré sa už nedajú preložiť, sa môžu vykonať s dbaním na pravidlá hygieny. ECAV odporúča, aby sa dva týždne nekonali ani biblické hodiny, spevokoly, mládeže a iné podobné podujatia.

Zdroj: ECAV