Národný onkologický ústav upravil podmienky pre návštevy hospitalizovaných pacientov

1103

Národný onkologický ústav v Bratislave upravil od pondelka podmienky pre návštevy hospitalizovaných pacientov v súlade s novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR. NOÚ o tom informuje na svojej webovej stránke.

Pacientov je možné od pondelka navštíviť počas pracovného týždňa od 15.00 do 17.00 h. Počas víkendov sú návštevy možné od 14.OO do 17.00 h. Návšteva chodiacich pacientov je možná výlučne v exteriéri alebo v spoločných priestoroch. Návštevník sa musí preukázať očkovaním, potvrdením o prekonaní COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami alebo negatívnym testom. PCR alebo LAMP test nesmie byť starší viac ako 72 hodín, antigénový test zas viac ako 24 hodín. „Návšteva musí mať rúško a zaevidovať sa,“ dodal NOÚ.

Imobilného pacienta na izbe je možné navštíviť maximálne na pol hodinu, pričom na izbe môžu byť v tom istom čase najviac dve osoby. Rovnako sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, prekonaní ochorenia alebo negatívny test. Potrebné je tiež rúško a zaevidovanie sa návštevy. 

Návštevy k paliatívnym a umierajúcim pacientom sú možné aj mimo návštevných hodín. Potrebný je písomný súhlas primára oddelenia, kde je uvedené aj časové rozpätie návštevy. Aj v tomto prípade je potrebné potvrdenie o očkovaní, prekonaní ochorenia alebo negatívny test. Nevyhnutné je aj rúško a evidencia návštevy.

Zdroj: TASR