Nechajte si otestovať vodu

2926

Pri príležitosti Svetového dňa vody ponúka Bratislavská vodárenská spoločnosť možnosť, dať si bezplatne otestovať v akreditovaných laboratóriách vzorku vody z domácich studní na obsah dusičnanov a celkovú tvrdosť vody. Tohtoročnou novinkou je zľava 40 % na minimálny rozbor pitnej vody a analýzu vody, zameranú na obsah pesticídov.

Bezplatná analýza vzoriek vody z domácich studní na celkovú tvrdosť a obsah dusičnanov

Záujemcovia môžu 23. marca 2020 (pondelok) v čase od 08.00 do 16.00 hod. priniesť vzorku vody do priestorov akreditovaných laboratórií BVS na Bojnickej ulici č. 6 v Bratislave.

Postup pri odbere vzorky:
1) 3 dcl plastovú fľašu niekoľkokrát dôkladne vypláchnite vodou. (Sklenené fľaše a nádoby nad pol litra sa neprijímajú).
2) Vodu nechajte cca 2 – 5 minút odtiecť dostatočne silným prúdom. Fľašu naplňte až po okraj tak, aby pod vrchnákom nebol žiadny vzduch a uzavrite.
3) Takto odobranú vzorku vody je potrebné priniesť v stanovenom čase do laboratórií BVS, a.s., (23. 3. 2020) na vyššie uvedenú adresu.
4) Každá fľaša bude označená identifikačným číslom, pod ktorým bude zverejnený výsledok analýzy.

Výsledky budú zverejnené na stránke www.bvsas.sk alebo sa môžete informovať na call centre na čísle 0850 123 122. Výsledok tohto orientačného rozboru na dva ukazovatele kvality neurčuje, že voda dosahuje kvalitu pitnej vody.

Minimálny rozbor pitnej vody a analýza pitnej vody zameraná na pesticídy

Pokiaľ máte vlastný zdroj pitnej vody a potrebujete poznať kvalitu vody, BVS ponúka fyzickým osobám v rámci Svetového dňa vody zľavu 40 % (bez ostatných poplatkov) na analýzy:
1) Analýza pitnej vody v rozsahu Minimálny rozbor v cene 88,61 € s DPH * (pôvodná cena 147,68 €)
2) Analýza pitnej vody zameraná na obsah pesticídov v cene 111,01 € s DPH ** (pôvodná cena 185,02 €)

  • Maximálne možný počet prijatých objednávok: 100. V cene sú zahrnuté analýzy vybraných ukazovateľov kvality vody, poplatok za pol hodinový odber vzorky vody, slovný posudok a vyhotovenie protokolu o skúške.
    ** Maximálne možný počet prijatých objednávok: 150. V cene sú zahrnuté analýzy vybraných ukazovateľov kvality vody, poplatok za slovný posudok a vyhotovenie protokolu o skúške.

Postup pri objednaní analýz:
Zľavnené ceny sa budú vzťahovať iba na objednávky prijaté od 23. do 27. 3. 2020:

  • osobne v priestoroch laboratória na Bojnickej ulici č. 6 v čase od 8.00 – 14.00 hod.
  • telefonicky na čísle 0911 066 629 alebo 02/482 53 413 v čase od 8.00 – 14.00 hod.

Tlačivo nájdete na stránke BVS, to je možné vyplniť a doručiť v určenom čase do laboratória BVS.

Odber vzorky na analýzu vody v rozsahu „Minimálny rozbor“ bude primárne vykonávaný pracovníkmi BVS v rozmedzí troch mesiacov (apríl až jún) v pracovných dňoch (Po – Štv) v doobedňajších hodinách. Vzorky budú odoberané našimi pracovníkmi na území pôsobenia BVS (cena za dopravu nebude účtovaná). Konkrétny termín odberu vzorky dohodnú pracovníci laboratória v nasledujúcich dňoch po prijatí objednávky. Odber vzorky na analýzu vody v minimálnom rozsahu z miest mimo pôsobenia BVS a analýza vody zameraná na obsah pesticídov bude vykonaná zákazníkom, odberom do našich vzorkovníc podľa inštrukcií pracovníkov laboratória. O vlastnom odbere vzoriek bude zákazník bližšie informovaný pri prevzatí vzorkovníc.