Nezabúdajte aj na dezinfekciu vášho auta

2458

Dôkladné umývanie rúk, tváre, čistenie bytu dezinfekciou sa stáva našou každodennou rutinou. Nedávno sme vám odporučili, aby ste si dezinfikovali aj svoje mobilné zariadenia, notebooky či iných predmetov, s ktorými denne prichádzame do kontaktu. Pozornosť by ste mali venovať aj svojmu autu.

Pokiaľ máte svoje vlastné auto a nezdieľate ho s ďalšími vodičmi, napríklad vo firme, ste relatívne v bezpečí. Venovať pozornosť by ste mali tým častiam auta, s ktorými prichádzame denne do kontaktu.

Najviac baktérií je na podlahe. Pri čistení interiéru sa treba zamerať najmä na volant, riadiacu páku a tlačidlá ovládania. Nezabudnite aj na kľučky dverí.

Najúčinnejšia metóda zbavovania sa baktérií pri autách je čistenie ozónom. Služby autoservisov a firiem, ktoré sa zaoberajú čistením nám momentálna situácia neumožňuje. Na výber však máme množstvo kvalitnej autokozmetiky za prijateľné ceny.

V krajných prípadoch sa môže použiť na čistenie niektorých častí aj klasické mydlo, ako aj čistič na okná, alebo textílie. Pri alkohole, citrusových alebo octových koncentrátoch by ste mali počítať s možným poškodením povrchov v interiéri.