Nominácie na DOSKY 2019

1190
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.27.2″ custom_padding=“0px|||||“ fb_built=“1″ _i=“0″ _address=“0″][et_pb_row _builder_version=“3.27.2″ custom_padding=“0px|||||“ _i=“0″ _address=“0.0″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.27.2″ _i=“0″ _address=“0.0.0″][et_pb_text _builder_version=“3.27.2″ hover_enabled=“0″ _i=“0″ _address=“0.0.0.0″]

Bratislavské bábkové divadlo získalo dve nominácie v tohtoročnej súťaži Dosky 2019. Jedna nominácia pre BBD je za mimoriadny počin v činohernom divadle za koncept a réžiu pre Máriu Danadovú a Moniku Kováčovú v hre Neviditeľní a druhá nominácia je za scénografiu pre Ivanu Mackovú v hre Neviditeľní. Aj Divadlo ASTORKA KORZO´90 získalo nomináciu pre Zuzanu Konečnú za stvárnenie hlavnej ženskej úlohy – postavu Anny v hre Komúna.

Diváci majú možnosť aj tohto roku do termínu 31. 10. 2019 podporiť svoje obľúbené divadlo svojim hlasom, ak sa zapoja do SMS hlasovania o Divadlo sezóny. Každý hlas môže rozhodnúť o tom, ktoré slovenské divadlo získa finančný dar 5000 EUR od Slovenskej sporiteľne.

Ako na to?

Pošlite SMS s kódom Vášho obľúbeného divadla zo zoznamu, ktorý nájdete na stránke www.cenydosky.sk/anketa/, na telefónne číslo 0902 020 292. Hlasovať je možné z jedného telefónneho čísla len raz, termín uzatvorenia hlasovania je 31. 10. 2019.

KÓDY divadiel BSK
Bratislavské bábkové divadlo: DIVADLO 07
Divadlo Aréna: DIVADLO 13
Divadlo Astorka Korzo ´90: DIVADLO 15
Divadlo LUDUS: DIVADLO 27

Pokiaľ máte v mobilnom paušále od operátora bezplatné SMS, nestojí Vás to nič, no pre slovenské divadlo to znamená veľmi veľa. Ak nemáte bezplatné SMS, platíte štandardnú cenu za SMS v zmysle cenníka Vášho operátora. Prijatá (potvrdzovacia) SMS je bezplatná.

Mená víťazov sa dozvieme počas slávnostného ceremoniálu 10. novembra.

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY sa od svojho založenia v roku 1996 stali najznámejšou cenou odovzdávanou na Slovensku. Ceny DOSKY sa udeľujú na základe ankety, do ktorej sa každoročne zapájajú desiatky divadelných kritikov, teoretikov, ale aj novinárov a publicistov. Ceny môžu byť udelené produkciám a výkonom všetkých žánrov, ktoré mali premiéru v minulej sezóne v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a to vo všetkých divadelných druhoch: činoherné divadlo, opera, muzikál, bábkové divadlo, balet i súčasný tanec. Ceny DOSKY sa udeľujú za umelecký výkon bez ohľadu na štátnu príslušnosť tvorcov. Prvých 19. ročníkov sa konalo v Divadle Andreja Bagara v Nitre v rámci Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, od roku 2015 sa ceremoniál uskutočňuje v Bratislave. Od roku 2015 sa spustilo aj online hlasovanie divákov o Divadlo sezóny, najprv bratislavského a od roku 2018 celoslovenského.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]