Nové aktivity Bratislavského bábkového divadla

737

Pandémia koronavírusu ovplyvňuje naše životy a tvorbu už viac ako rok. Dlhú dobu zákazov, nariadení, výnimiek, a najmä vzájomného odlúčenia strieda nová doba bábková.

Čomu sme v prvej vlne odolali, to sa pokúsime v druhej zdolať. Na prelome marca a apríla sa aj naše divadlo ponorí do úplne iných vôd, v ktorých otestuje nové tvorivé výzvy. Divadlo na Škultétyho ulici začína novú etapu, v ktorej bude inscenácie ponúkať svojim divákom (školám aj škôlkam) v online podobe. Z divadelnej sály vznikne nahrávacie štúdio, do ktorého sa spolu s produkčnou posilou z Banskej Bystrice na čas zatvoríme. Výsledkom našej spolupráce bude vyhotovenie 5 záznamov inscenácií Nová doba bábková? pre deti a mládež, a to Neviditeľní, Rozprávky o Malej tučnej víle, Popolvár, Iný a Príbehy stien. Pestrú programovú ponuku obohatíme ešte dvoma inscenáciami Deduško a Chronoškriatkovia, ktoré sme v divadle vytvorili na vlastnú päsť, netušiac, že jedného dňa budeme aj ich pomocou suplovať najdôležitejší atribút v divadle – fyzický kontakt s divákmi. Predaj online záznamov sa od predaja štandardných predstavení líši iba v tom, že divák po zakúpení miesta na vybrané predstavenie neobdrží vstupenku, ale… Ten bude následne platný v deň, kedy je predstavenie zaradené do programu a na jeho dopozeranie bude viazaný ešte 3 hodinový bonus. Diváci naše predstavenia nájdu v štandardných dňoch a časoch, na ktoré boli zvyknutí ešte v čase pred covidom. Domácnosti našich návštevníkov spestríme v mesiacoch marec a apríl každú nedeľu od 10:30 a každý štvrtok podvečer od 18:00. Sledovať nás bude možné nielen z každého kúta, ale aj z mobilu, tabletu či počítača. Začali sme 21.3. o 10:30 predstavením Deduško.

Výrobnou poradou sme odštartovali vznik štvrtej a zároveň poslednej inscenácie v tejto sezóne. Začiatkom júna uvedieme slovenskú klasiku od J.C. Hronského Budkáčik a Dubkáčik. Režisér (vegetarián) prerozpráva známy príbeh o dvoch bratoch z jedného chlieva, ktorí utečú spod mäsiarskeho noža a vydajú sa spoznávať svet ľudí. Scénograf Karel Czech geometrickou a náznakovou scénogafiou navrhol riešenie jednotlivých prostredí príbehu. Inscenácia pre deti od štyroch rokov bude mať tiež výrazný hudobný rozmer a poskytne priestor na bohatý herecký prejav. V predstavení bude účinkovať náš externý spolupracovník a spolu s našim interným hercom si zahrajú hlavných hrdinov Peter Pavlík a Lukáš Tandara.

Od marca nás môžete nájsť aj na Instagrame, na našom novom profile @bratislavskebabkovedivadlo. Nakuknite do nášho divadelného sveta a sledujte momentky na divadelných doskách, dianie za oponou a hlavne umenie na http://bit.ly/babkac-na-instagrame

Chceme byť tam, kde sú naši diváci, a preto sme v januári spustili nášho vlastného chatbota, ktorého nájdete v Messengeri Facebook stránky nášho divadla. Chatbot vám každý mesiac ukáže najbližšie predstavenia, program na celý mesiac, odnaviguje vás k nám a povie čo-to o našom divadle. O dôvod viac tešiť sa na opätovné otvorenie nášho divadla. Chatbot je pre vás 24/7 tu: https://www.messenger.com/t/165818250103235

Zdroj: http://www.babkovedivadlo.sk/