Novinky z Podunajských Biskupíc a Vrakune

1898
Zľava starosta Vrakune Martin Kuruc a župan Juraj Droba.
Zľava starosta Vrakune Martin Kuruc a župan Juraj Droba.

Pandémia skončila a tak sme naplno rozbehli župné výjazdy. Tentokrát sme navštívili Podunajské Biskupice a Vrakuňu.

Začali sme v krásne zrekonštruovanej biskupickej škôlke na Komárovskej. Pribudli inkluzívne prvky a zveľadený je aj areál. Župan Juraj Droba, kolegovia z Úradu BSK a starosta Zoltán Pék spoločne pokračovali na základnej škole Bieloruská. Chodí do nej vyše 300 žiakov a potrebuje zásadnú a komplexnú investíciu. Škola v týchto dňoch dokončila architektonicky zaujímavý altánok na školskom dvore, vedľa ktorého budú pestovať žiaci bylinky.

Výjazd pokračoval v susednej Vrakuni. So starostom Martinom Kurucom má župa vynikajúcu spoluprácu, vďaka ktorej vznikajú veľmi konkrétne projekty pre obyvateľov.

Budúci rok sa začne stavať vrakunský prestupný terminál, zmluva je už podpísaná. Terminál bude umiestnený na železničnej trati hneď vedľa obratiska na Čiližskej. Vystúpite z trolejbusu, prejdete pár krokov a nastúpite do vlaku. Alebo naopak. Starostovi sme sľúbili, že podporíme vybudovanie pešieho priecestia cez železničnú trať.

Ďalším projektom je cyklotrasa Amarelková – Ihličnatá. Je to posledný chýbajúci úsek východného cykloobchvatu Bratislavy.

So starostom sme si pozreli aj rekonštrukciu školy na Železničiarskej. Mestská časť postupne obnovila strechu, zateplila plášť, položili sa nové podlahy, vynovili učebne a exteriér.

Rozvoj kraja je v spolupráci s primátormi, starostami a poslancami výborne rozbehnutý, verím, že nám to takto dobre pôjde aj naďalej,“ dodáva predseda BSK Juraj Droba.

Tu nájdete všetky fotografie z výjazdu.