O dopravne a bezpečnosti vo Vajnoroch s generálnym riaditeľom Dopravného podniku

647

Pamätáte si, keď zástavka autobusu vo Vajnoroch bola ešte pred bývalou drogériou? Vplyvom rôznych okolností sa presunula o kus bližšie do križovatky, čím začala plniť rôzne “misie”. Napríklad, že zástavky autobusov presne oproti sebe cez cestu sú absolútne nevyhovujúca varianta, chodci vybiehajú z nebezpečných uhlov priamo do cesty, denne kolízne situácie a nepochybne sa stalo uvedené miesto jedno z najnebezpečnejších miest vo Vajnoroch.

Povedali by ste si, že treba zástavku čo najskôr vrátiť späť. Je to však komplikovanejšie ako sa zdá. Náročná štruktúra vlastníckych vzťahov k pozemkom, prísne pravidla dopravného inšpektorátu a cestnej premávky, požiadavky dopravného podniku pre zázemie zastávok, výjazdy áut do cesty a podobne.

Starosta mestskej časti Vajnory spolu s generálnym riaditeľom Dopravného podniku Martinom Rybanským sa boli priamo na miesto pozrieť a hovorili o možnostiach ako tento dlhodobý problém vyriešiť. Mestská časť Vajnory využila príležitosť prítomnosti vedenia Dopravného podniku a generálneho riaditeľa a boli sa pozrieť aj na vlakovej stanici. Doprava je nepochybne jedna z kľúčových oblastí, kde treba hľadať nové riešenia. Vlaková doprava je riešenie pre Vajnory a preto sa mestská časť neustále usiluje zvýšiť jej dostupnosť pre všetkých.

Predstavili pripravované zámery zvýšenie parkovacích miest pri stanici a hovorilo sa aj o požiadavke zvýšenia dostupnosti a frekvencie hromadnej dopravy prípadne prímestskej dopravy k železničnej stanici.

Zdroj: Michal Vlček