Ocenenie v sociálnej oblasti: Danka Hreusová CSS Pod Karpatmi

4668
Danka Hreusová: Srdce CSS Pod Karpatmi Bijúce pre Seniorov
Danka Hreusová: Srdce CSS Pod Karpatmi Bijúce pre Seniorov

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne odovzdáva ocenenia pracovníkom v sociálnej oblasti. Inak tomu nebolo ani v roku 2023. Ocenených bolo 35 zamestnancov. Rovnako si ocenenie prevzalo aj päť prijímateľov sociálnych služieb a jedno zariadenie. Župa má celkovo vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 14 zariadení sociálnych služieb.

Oddanosť Danky Hreusovej je povestná. Za roky pôsobenia v CSS sa stala nezastupiteľnou a jej elán v oblasti kultúrneho programovania dodnes zostáva nekončeným zdrojom inšpirácie pre všetkých kolegov.

Nie je nezvyčajné vidieť ju, ako mimo pracovného času sprevádza prijímateľov na divadelné predstavenia, koncerty či iné kultúrne podujatia aj počas večerov a víkendov. Jej snaženie priniesť radostnú odchýlku do bežných dní seniorov je obdivuhodné.

Vo svojej dielničke, každodennej oáze tvorby, Danka spolu so seniorami vytvára nie len krásne umelecké výrobky, ale aj neopakovateľné spomienky. Výtvory z jej dielne sú nielen ozdobou pre CSS Pod Karpatmi, ale stávajú sa aj hrdými exponátmi na akciách Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), kde si získavajú obdiv a uznání návštevníkov.

To, že Danka robí prácu, ktorú miluje, je zrejmé každým gestom a slovom. Jej láska k práci a k ľuďom, ktorým slúži, je príkladom obetavosti a nadšenia. Jej príbeh je príbehom toho, ako jeden človek môže rozžiariť životy mnohých a ako sú neviditeľné obety často tými najväčšími príbehmi úspechu a humanity.

„BYŤ ŠŤASTNÝ V ŽIVOTE, JE NEŽIŤ LEN PRE SEBA“

Danka Hreusová nie je len zamestnancom CSS Pod Karpatmi, ale je jej bijúcim srdcom, a je bezpochyby ten druh človeka, ktorý si zaslúži každé poďakovanie a ocenenie za svoju prácu a poslanie.