Očkovanie v kraji nie je rutina, máme ďalšie novinky

6589

Očkujeme naplno aj naďalej a máme pre vás niekoľko noviniek a zaujímavostí. Oddnes u nás dostanete nový certifikát, otvárame očkovacie miesto v Malackách a z Budmeríc k nám prišiel špeciálny autobus pre „očkovancov“.

Nové očkovacie miesto pre Záhorie

Po poliklinike v Karlovej Vsi, Veľkokapacitnom centre na Tehelnom poli a očkovacom mieste v Pezinku otvárame už štvrté očkovacie miesto, tentokrát Zdravotnom stredisku v Malackách (Na brehu 3, za Billou). Prihlasovanie bude prebiehať cez NCZI, ale ako náhradníci sa môžete prihlásiť aj TU.

Oddnes u nás dostanete dve potvrdenia

Od soboty 22. mája sa na celom Slovensku začali pri očkovaní vydávať jednotné certifikáty v slovenskom a anglickom jazyku. Okrem toho od nás naďalej dostanete aj naše pôvodné potvrdenie v slovenskom jazyku s QR kódom, kde sme dáta nahrali v angličtine.

Záujem o druhú dávku vakcíny AstraZeneca neklesá

Možno ste zachytili správy, že sa kvôli zlej reputácii odhlasujú ľudia z druhej dávky vakcíny AstraZeneca. V našom očkovacom centre to tak nie je. Vo štvrtok k nám cez systém NCZI dostalo pozvánku 3633 ľudí, z toho neprišlo len 144, čo sú necelé 4%. Okrem nich sme zaočkovali ďalších takmer 400 ľudí, ktorí sa prihlásili cez náš vlastný formulár.

Nový denný rekord

Vo štvrtok 20. mája sme tiež prekonali náš doterajší rekord, za jeden deň sme zaočkovali 3859 ľudí.

Z Budmeríc prišiel špeciálny autobus

Naše Veľkokapacitné očkovacie centrum v Bratislave slúži celému kraju. V piatok aj v sobotu sme v očkovacim centre privítali špeciálny autobus z Budmeríc, aby priviezol tých, ktorí sa chcú zaočkovať. Je to možnosť pre tých, ktorí nemajú do očkovacieho centra dobré spojenie.