Od dnes premávajú vnútroštátne vlaky podľa riadneho grafikonu

3553

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od nedele 10. mája čiastočne obnovuje vnútroštátnu dopravu. Všetky vnútroštátne vlaky vypravované vo verejnom záujme opäť premávajú podľa štandardného grafikonu vlakovej dopravy 2019/2020. Výnimkou sú vlaky kategórie InterCity (IC). Po vyhlásení mimoriadnej situácie ZSSK vypravovala v priemere 1015 vlakov denne, teraz sa ich počet navýši na približne 1396.

Medzištátne vlakové spoje so všetkými susednými krajinami v diaľkovej ako i regionálnej doprave zostávajú pozastavené.

Od 18. mája bude zároveň spustený predaj vnútroštátnych rezervácií, zavádza sa tiež povinná rezervácia miest v 1. vozňovej triede a povinná rezervácia v nočných vlakoch v úseku Trenčín – Poprad Tatry, Plešivec – Levice a v úseku Bratislava – Plešivec a povinná rezervácia bicyklov vo vlakoch diaľkovej dopravy.

Oproti platnému grafikonu budú dočasne platiť určité výnimky. Napríklad vlak s odchodom z Bratislavy o 21.53 h do Nových Zámkov bude premávať denne. Rýchlik, ktorý vyráža z Košíc o 13.45 h smerom do Bratislavy, bude vedený v nedele až do 17. mája. Rovnako tak rýchlik, ktorý štartuje z Humenného o 14.06 h do Bratislavy.

Aktuálne sú stále v platnosti opatrenia, ktoré ZSSK od marca 2020 postupne zaviedla v súvislosti s koronavírusom.

Zdroj: ZSSK, TASR, Foto: BSK, Michal Feik