Odberové miesto v Karlovej Vsi obnovilo svoju prevádzku. Financovať ho bude župa

1423

Od včera 22.2. opäť funguje Mobilné odberové miesto pri Poliklinike Karlova Ves. Po tom ako Ministerstvo zdravotníctva nepredĺžilo zmluvu župnej poliklinike, hľadal Bratislavský samosprávny kraj možnosti ako situáciu vyriešiť. Prevádzku pracoviska bude nakoniec kompletne hradiť župa ako službu vo verejnom záujme.

„Pracovisko od začiatku fungovalo od pondelka do piatka. Avšak ministerstvo trvalo na tom, že testovať sa musí minimálne jeden deň cez víkend, čo z personálnych dôvodov nebola poliklinika schopná zabezpečiť. Preto sme hľadali riešenie ako zachovať testovanie aspoň päť dní v týždni, namiesto nula. A to sa podarilo,” povedal predseda BSK Juraj Droba.

Odberové miesto bude pracovať cez pracovné dni od pondelka do piatka a to bez objednávania. Slúžiť bude pre personál, ako aj pre verejnosť. Pre verejnosť bude k dispozícii od 11:00 pričom posledný odber bude o 17:30.

„Pri ukončení činnosti sme vnímali veľkú nevôľu ľudí s touto situáciou. Našou snahou bolo vždy byť ľuďom k dispozícii, tak ako je to možné. Preto sme vynaložili maximálne úsilie nájsť cestu z tohto bludiska požiadaviek a podmienok. Ďakujeme za ochotu a podporu nášmu zriaďovateľovi BSK, vďaka ktorému sa nám podarilo opätovne spustiť naše MOM,“ dodala Silvia Némethová, riaditeľka Polikliniky Karlova ves.