Októbrový víkend s otvorenými ateliérmi

16

Sobota 20. októbra 2018 patrila už po štvrtýkrát Dňu otvorených ateliérov. Tento rok sa tohto podujatia, ktoré sa teší stále väčšej obľube, zúčastnilo 30 ateliérov. Verejnosť mohla voľne vstúpiť do tvorivého sveta maliarov, keramikárov, sochárov, grafikov, fotografov, šperkárov a iných umelecky tvorivých ľudí počas celého dňa od 10.00 do 21.00 h. Každý ateliér bol označený maliarskym stojanom s tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru a podľa bulletinu s očíslovaným zoznamom ateliérov a mapkami, sa dala jednoducho nájsť každá adresa.

Je to jedinečná príležitosť, kedy sa môžete osobne stretnúť priamo s autori a ich dielami, zoznámiť sa nimi, opýtať sa na to, čo vás zaujíma a nakuknúť na miesta, kde tvoria. Hlavnou myšlienkou tohto podujatia je, aby sa v jednotlivých komunitách a regiónoch ľudia bližšie spoznali a aby sa vôbec dozvedeli, koľko talentovaných, šikovných a umelecky nadaných spoluobčanov majú medzi sebou.

Je tiež pokračovaním úspešného Salóna výtvarníkov, ktorého 22. ročník ešte stále prebieha a kde môžete na v jednej galérii vidieť spoločnú výstavu 78 výtvarníkov a ich pestrej tvorby – pochádzajúcich z Bratislavského kraja.  Výstavu môžete navštíviť až do 10.1.2019.

Výtvarníci, ktorí sprístupnili návštevníkom svoje ateliéry sa tento rok nachádzali v: Bratislavských mestských častiach: Devín a Vajnory; v Stupave, vo Svätom Jure, v Limbachu, Pezinku, vo Viničnom, Vinosadoch, v Šenkviciach, v Modre, Harmónii, Zochovej chate, Častej a v Budmericiach. Mapku so zoznamom jednotlivých ateliérov môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska. V tlačenej podobe ju mohli dostať v každom ateliéri, do ktorého počas dňa zavítali alebo v informačných kanceláriách.

Deň otvorených ateliérov sa aj tento rok organizuje v spolupráci s projektom Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií, ktorý je spolufinancovaný z programu spolupráce Interreg Slovenská republika-Rakúsko ako aj s rakúskym partnerom Kulturvernetzung Niederösterreich.